charneco قطعات ماشین اقتصادی خودروهای داخلی

charneco: قطعات ماشین اقتصادی خودروهای داخلی خودروسازان داخلی صنعت خودرو صنعت قطعه اقتصاد

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری شهرزاد یک تراژدی است

ابتدا باید تقدیر کنم از نویسنده و کارگردان خوب سریال شهرزاد جناب آقای حسن فتحی که وقت حضور در این پروژه دوست داشتنی را جهت من فراهم کرد. تقدیر از زن ثمینی، از ن

شهرزاد یک تراژدی است

شهرزاد یک تراژدی است

عبارات مهم : سریال

ابتدا باید تقدیر کنم از نویسنده و کارگردان خوب سریال شهرزاد جناب آقای حسن فتحی که وقت حضور در این پروژه دوست داشتنی را جهت من فراهم کرد. تقدیر از زن ثمینی، از نویسندگان چیره دست شهرزاد و کشورمان. ممنون از حضور گرم و موثر همکاران بازیگرم و تقدیر از طراحان زبردست گریم، جنابان عبدا… اسکندری و سعید ملکان و مجریان کاربلدشان.

گروه تصویربرداران کارآزموده، گروه صدابرداران مجرب، گروه طراحان صحنه و لباس باسلیقه، گروه کارگردانی باتجربه، گروه برنامه ریزی سختکوش و همراه. گروه تهیه و تدارکات و توزیع کارآزموده. گروه حمل و نقل، گروه خدمات زحمتکش و… و صد البته گروه فهیم و بافرهنگ و حساس و هر لحظه همراه هموطن چه داخل کشور عزیزمان ایران و چه هموطنان خارج نشین. بسیاری از مخاطبان این سریال از فوت شخصیت هاشم بسیار غمگنانه ابراز ناراحتی و تاسف کرده بودند. حق با شماست، اتفاق دردناکی بود حتی جهت دست اندر کاران این سریال، خود من هم که بازیگر این نقش بودم چه هنگامی که که فیلمنامه را خواندم، چه آن موقع که فیلمبرداری می شد و چه هنگام دیدن آن متاثر شدم.

شهرزاد یک تراژدی است

اما قطعا قصد سازندگان شهرزاد از از بین بردن دلخراش قهرمانانش، به راه انداختن ناله و فغان و یا ایجاد مراسم سوگواری و روضه خوانی در جهت ایجاد شور و هیجان کاذب و از میان برداشتن شعور و تعقل نیست. بی شک، بینندگان این مجموعه تا الان به این توصیه واقف شده است اند که شهرزاد بیش از اینکه یک ملودرام باعشق و یا مستند تاریخی باشد، یک تراژدی هست، که هرچند نیم نگاهی دراماتیک به باعشق ها و تاریخ معاصر دارد، ولی یک تراژدی تاریخی نیست، بلکه تراژدی تاریخ و تراژدی علاقه است و البته تراژدی انسان و انسانیت. ما در سوگ قهرمان تراژدی اشک می ریزیم و ضمن دستیابی به پالایش روحی، از ضعف تراژیک قهرمانان عبرت می گیریم، درمی یابیم و می آموزیم که راه های پیش تر تجربه شده است به نا کجاآباد را نپیماییم.

از این رو، تراژدی، سوگنامه ای صرف در حسرت آنچه که از دست داده ایم و یا از دست می دهیم نیست، بلکه با تحلیل روابط علت و معلولی مناسبت ها، گاهی ضربه ای بر ما می زند دردناک، تا بلکه بیداری و عبرتی حاصل شود از گذشته خود و نیاکانمان و هرآنچه بر آنها گذشته هست. چنین عبرتی اگر حادث شود، به پالایش معنوی فردی و درنهایت به درمان اجتماعی منجر می شود. از همین روست که آفرینندگان آثار هنری، همچون پزشکان متعهد، تلخی کشف حقیقت را بر کتمان خوشایند آن، ترجیح می دهند.

ابتدا باید تقدیر کنم از نویسنده و کارگردان خوب سریال شهرزاد جناب آقای حسن فتحی که وقت حضور در این پروژه دوست داشتنی را جهت من فراهم کرد. تقدیر از زن ثمینی، از ن

مهدی سلطانی سروستانی

* بازیگر تئاتر سینما و تلویزیون

آرمان

واژه های کلیدی: سریال | همراه | تاریخی | طراحان | بازیگر | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog