charneco قطعات ماشین اقتصادی خودروهای داخلی

charneco: قطعات ماشین اقتصادی خودروهای داخلی خودروسازان داخلی صنعت خودرو صنعت قطعه اقتصاد

گت بلاگز اقتصادی عرضه مرغ منجمد عادلانه نیست ، توزیع مرغ منجمد با قیمت 5 هزار و 700 تومان در بازار

طی چند روز گذشته قیمت مرغ به مرز ۸ هزارتومان رسید که با تمهیدات شرکت پشتیبانی و عرضه مرغ منجمد مجددا قیمت در بازار کم کردن یافت.

عرضه مرغ منجمد عادلانه نیست ، توزیع مرغ منجمد با قیمت 5 هزار و 700 تومان در بازار

به گزارش خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، با توجه به آنکه کمتر از دو روز به شروع ماه رمضان وقت باقی مانده، ولی قیمت اقلام اساسی با سیر صعودی در حال پیشروی است.
در این میان گوشت قرمز و مرغ از جمله کالای استراتژیک به شمار می رود که سهم بسزایی در سبد غذایی خانوار دارد.

عبارات مهم : بازار

طی چند روز گذشته قیمت مرغ به مرز ۸ هزارتومان رسید که با تمهیدات شرکت پشتیبانی و عرضه مرغ منجمد با کم کردن ۶۰۰ تومانی در بازار روبرو شد.
حال به سراغ مسئولان مربوطه می رویم تا از آخرین اوضاع بازار گوشت و مرغ در آستانه ماه رمضان با خبر شویم:
علیرضا، ولی مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی با اشاره به آخرین اوضاع ذخایر گوشت مرغ و قرمز در آستانه ماه رمضان گفت: بیش از ۳۰ هزارتن مرغ منجمد در کل استان های کشور جهت عرضه در ماه رمضان ذخیره سازی شده است است.
وی افزود: البته در کنار عرضه مرغ منجمد به میزان کافی مرغ گرم در استان ها توزیع می شود.
ولی با اشاره به اینکه قیمت هرکیلو گوشت مرغ منجمد به صورت عمده درب سردخانه ۵ هزار و ۳۰۰ تومان هست، گفت: این درحالی است که با احتساب هزینه های حمل و نقل با قیمت ۵ هزار و ۷۰۰ تومان و مرغ گرم با قیمت ۷ هزار و ۵۰۰ تومان به مشتری عرضه می شود.
به گفته وی بیش از ۹۰ درصد نیاز بازار از تولید گوشت داخل و مابقی از طریق واردات تامین می شود.
مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام با اشاره به توزیع گوشت گرم وارداتی در کنار منجمد بیان کرد: از آن جا که طی چند سال اخیر ذائقه مردم به مصرف گوشت گرم قرمز عوض کردن پیدا کرده از این رو روزانه ۲ الی ۳ هزار لاشه گوشت گرم وارداتی در کنار گوشت گرم داخلی به بازار عرضه می شود که با این وجود کمبودی در داخل وجود ندارد.
وی با اشاره به آخرین اوضاع بازار گوشت قرمز بیان کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلو گوشت منجمد ۲۱ هزارتومان و گوشت گرم وارداتی با قیمت ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان از سوی شرکت پشتیبانی به بازار عرضه می شود که این امر تا حدی از نوسانات قیمت در بازار جلوگیری کرده است.
به گفته، ولی عرضه گوشت و مرغ منجمد از سوی شرکت پشتیبانی در فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره بار سراسر کشور عرضه می شود.
***عرضه مرغ منجمد عادلانه نیست
محمد یوسفی مدیر انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی با بیان اینکه عرضه مرغ به کشتارگاه ها طبق روال معمول درحال انجام هست، اظهار داشت: این درحالی است که صحبت هایی مبنی بر امتناع مرغداران ار عرضه مرغ به کشتارگاه ها به گوش می رسد.
وی با اشاره به اینکه قیمت مرغ متناسب با هزینه های مرغداران نیست، افزود: از این رو عرضه مرغ منجمد در بازار از سوی شرکت پشتیبانی زیان هر چه زیاد مرغداران را به همراه دارد.
یوسفی ادامه داد: دولت درجهت حمایت از اقشار آسیب پذیر باید مابه التفاوت قیمت مرغ گرم با منجمد را تحت عنوان یارانه در اختیار آن ها قرار دهد آیا که انصاف نیست که اقشار مرفه از مرغ منجمد موجود در بازاراستفاده نمایند.
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی تصریح کرد: قیمت منطقی هر کیلو مرغ زنده ۵ هزار و ۵۰۰ و مصرف کننده باید ۸ هزار تومان باشد تا جوابگوی هزینه مرغداران باشد آیا که درغیر اینصورت ورشکستگی تمامی مرغداران قطعی خواهد بود.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: بازار | ماه رمضان | اقتصادی | مرغ | گوشت قرمز | مرغداران | ماه رمضان | سبد کالا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog